+380 (73) 261-30-49показати+380 (73) 261-30-49
ТОВ "МАСТЕР.ОК"
+380 (73) 261-30-49
  • Слайд
  • Слайд
  • Слайд
  • Слайд
Антизлом
Контакти
ТОВ"МАСТЕР.ОК"
Олег Ігорович
+380 (73) 261-30-49показати+380 (73) 261-30-49
01135, Україна, Київ, Глебова 7 на мапі
Цілодобово

Антизлом

Опис

Віконна Фурнітура та її Можливості

Подивіться на вікно у себе вдома або в офісі. Яке б воно не було: сучасне з ПВХ, дерева або алюмінію, комбіноване, або старе, що дісталася вам разом зі стінами. Зараз нам не важливий ні матеріал, з якого зроблені ваші вікна, ні скління, яке в них встановлено. Нас цікавить фурнітура: набір елементів і механізмів, що забезпечують роботу вікна.

Фурнітура є одним з основних елементів сучасного вікна. Якість і надійність фурнітури має вирішальне значення для безаварійної і довголітньої експлуатації вікон. Це від фурнітури залежить, перш за все, комфорт, плавне відкривання і закривання стулки. Сучасна фурнітура може виконувати безліч додаткових функцій:

регулює інтенсивність провітрювання;
підтримає стулку в обраному положенні;
оберігає від закриття під час протягу тощо.

Давайте відкриємо вікно - поворот однієї ручки (однієї, а не двох або трьох) і стулка м'яко повертається на петлях, ще один поворот - і стулка відкривається в іншому положенні - відкидному, а якщо ручку повернути на 45 °, то ви отримаєте щілинне провітрювання ( якщо у Вас воно встановлено).

Чи можна уявити собі таке в старому вікні? Навряд чи. Що змінилося? Все начебто те ж саме: рама, стулка (хай інший матеріал, хай інша форма, але ж це все ті ж рама і стулка), скло або склопакет - не має значення при відкриванні, принципово змінилася тільки фурнітура.

Отже, що ми маємо? Нове вікно, укомплектоване сучасним механізмом, що дозволяє не тільки відкривати, відкидати і провітрювати, але і захищає від злому (в Європі є обов'язкова вимога - противовзломная фурнітура.)

З Чого Складається Фурнітура

Ручка. Ручка кріпиться на стулку і має 4-х гранний штир, все схоже на звичайну віконну ручку. Але ж так воно і є, ручка звичайнісінька, навіть перетин штиря таке ж, як і у старих «закруток» - стандарт 6мм. Крім форм і матеріалів - нічого нового. Описувати різноманітність форм, кольорів і іншої краси не має сенсу, так як ви можете прийти в будь-який салон, де продають вікна і двері і самі все побачити. За допомогою ручки ви приводите в рух механізми, які здійснюють притиск стулки в декількох місцях по всьому периметру. У кількох місцях - це як мінімум в трьох, а якщо встановлена поворотно-відкидна фурнітура, то не менше, ніж в п'яти. Те, чого на старих вікнах можна було добитися тільки за допомогою затикання щілин і заклеювання на зиму, можна отримати на нових вікнах, але тільки за допомогою фурнітури.

В комплектах фурнітури практично всіх виробників реалізований модульний принцип. До складу такого модуля зазвичайвходять:

основний механічний привід;
верхня і нижня групи петель;

Саме ця "модульна концепція" дозволяє відносно легко адаптувати один тип фурнітури до різних марок профілю.

Фурнітуру зазвичай прийнято класифікувати за такими параметрами:

за способом відкривання;
по припустимій вазі стулки.

Способи відкриття фурнітури співпадають із способами відкриття стулок. Розглянемо найбільш часто вживані види.

Поворотний. Найдавніший і, тому, найбільш знайомий тип фурнітури. Але і цей, здавалося б, найбільш вивчений тип фурнітури постійно зазнає змін - винаходяться нові елементи, що створюють додаткові зручності для користувача вікна.
Відкидний. При використанні такої фурнітури стулка вікна однією ручкою легко повертається на заданий кут і залишається в цьому положенні без додаткової фіксації. Як правило, забезпечується обмежувачем відкидання. Може бути легко адаптована до вікон різної ваги, розміру і форми.
Поворотно-відкидний. Винахід цієї фурнітури додало вікна нові можливості - з її появою відпала необхідність в пристрої віконних кватирок або фрамуг, що зменшують світловий отвір. Окремі елементи фурнітури в поворотно-відкидних вікнах сполучені в єдиний механізм - в замкнуту силову конструкцію, яка допомагає рівномірно розподіляти виникаючі при роботі навантаження. Причому, весь механізм вікна управляється всього однією ручкою - вікно відкривається в потрібному напрямку при певному положенні ручки. При відкинутою стулці забезпечується провітрювання без протягу. Фурнітура цього типу може встановлюватися на одностулкових і багатостулкових вікнах різної форми, як прямокутних, так і арочних, і косокутних.
Штульповий. Цей тип фурнітури встановлюється на конструкціях, де є мінімум 2 стулки. Позитивне властивість такої фурнітури це те, що можна відкрити обидві стулки і отвір буде «чистий», тобто в ньому не буде вертикального елемента конструкції - імпост. Штульпова частина вікна відкривається тільки після відкриття протилежної його частини.

У сучасних конструкціях, крім основних елементів, що забезпечують надійне відкривання і закривання вікна, розроблені також спеціальні деталі, що дозволяють значно розширити функціональні можливості фурнітури.

Розглянемо деякі з них докладніше:

Обмежувач повороту. Забезпечує надійну фіксацію вікна в крайньому відкритому положенні. Додатково встановлюваний гальмо надає віконній стулці стійкість в будь-якому відкритому положенні в діапазоні від 65 до 150 градусів.
Блокувальник повороту. Виключає відкриття вікна у відкинутому положенні стулки. Стулка може тільки відкидатися. Цей елемент можна використовувати для обмеження доступу дітей до відчиненого вікна. Так само може встановлюватися елемент, що дозволяє відкрити стулку на 5 см і зафіксувати її в цьому положенні.
Ножиці. Забезпечують можливість відкриття стулки в двох площинах відповідно до напряму повороту ручки. Цей елемент є невід'ємною частиною поворотно-похилого набору фурнітури.
Мікроліфт. Елемент, що дозволяє підводити стулку, провисшую при закриванні. З плином часу під впливом навантаження широкі стулки можуть трохи провиснути, і, щоб її закрити, необхідно підвести стулку, провівши значне зусилля. Дане пристрій покликаний позбавити користувача від цієї необхідності. Встановлюється в нижній частині стулки, що забезпечує роботу пристрою не тільки в положенні повороту, але і в положенні нахилу, зменшуючи навантаження на петлі, що гарантує більш тривалу роботу фурнітури. Крім того, пристрій навіть в закритому положенні Елемент, що дозволяє підводити стулку, провисшую при закриванні стулки розвантажує петлі, що збільшує термін їх служби.

Залежно від розмірів конкретного вікна і індивідуальних вимог, в базовий комплект фурнітури можуть бути додані Існують, але поки ще досить рідко використовуються (принаймні, в нашій країні) спеціальні електронні вузли, що доповнюють фурнітуру і роблять експлуатацію вікна ще більш зручною. За допомогою таких вузлів можна запрограмувати автоматичне відкриття стулок для провітрювання за розкладом або доручити їм функцію охорони - при несанкціонованому відкритті вікна елемент посилатиме сигнал тривоги.

Існують, але поки ще досить рідко використовуються (принаймні, в нашій країні) спеціальні електронні вузли, що доповнюють фурнітуру і роблять експлуатацію вікна ще більш зручною. За допомогою таких вузлів можна запрограмувати автоматичне відкриття стулок для провітрювання за розкладом або доручити їм функцію охорони - при несанкціонованому відкритті вікна елемент посилатиме сигнал тривоги.

Обслуживание И Уход За Фурнитурой

Іноді віконні стулки провисають під власною вагою, або ж, з огляду на усадки будинку, незначно змінюються розміри віконного отвору, що також веде до того, що стулка починає трохи «чіпляти» раму. Якщо на старих вікнах поправити становище міг тільки тесляр з місцевого РЕУ, ЖЕКу або якогось там Деза, то з новою фурнітурою ця проблема вирішується за допомогою дуже простий у виконанні регулювання. Невеликий шестигранний ключ - і фахівець з віконної фірми за кілька хвилин зробить вікно знову, як нове.

Регулювання відбувається в трьох положеннях: по висоті, ширині і притиску. Останнє особливо важливо для холодної пори року, коли фурнітура переводиться на зимовий режим закривання. Що це таке? Ролики, які і здійснюють замикання вікна, виконані у вигляді ексцентриків, при повороті яких тим же самим шестигранним ключем можна збільшити або ослабити притиск стулки до рами. Правда є побічні ефекти - чим сильніше притиск, тим важче ходить ручка, але на маленьких стулках це не особливо помітно.

Сучасні хороші фурнітури тривалий час не вимагають мастила, так як там зберігається заводська мастило. Найголовніше, щоб на деталі фурнітури не потрапляли бруд і пил, що часто трапляється при монтажі укосів. В цьому випадку треба по можливості максимально очистити фурнітуру за допомогою спеціальних засобів, наприклад Schuco Easycare.

Критерии Выбора Фурнитуры

Теперь постараемся определить основные критерии и выделить решающие параметры выбора фурнитурной системы с тем, чтобы потребитель смог самостоятельно сделать выбор, опираясь на собственные предпочтения.

Важнейшим техническим показателем любой фурнитурной системы является еёнадежность и долговечность, которая определяется механической прочностью и стойкостью к коррозии. Согласно украинским стандартам фурнитура должна обеспечивать работоспособность не

 

менше ніж 10000 циклів відкривання / закривання (хоча у багатьох існуючих систем ця цифра досягає 60000 циклів). А з метою захисту від корозії всі елементи фурнітури, окрім виготовлених з нержавіючої сталі, повинні бути покриті захисними гальванопокриття, а іноді ще спеціальним лаком. Однак на практиці ніхто не вважає кількості відкриттів вікна і не вимірює товщину гальванопокриття, тому для споживачів ці цифри досить абстрактні. Покупця цікавлять гарантії працездатності фурнітури на конкретний термін. Гарантія постачальника фурнітури на 5-8 років є вагомим аргументом на користь вибору саме цієї фурнітури.

Відзначимо також кілька основних моментів, на які, на наш погляд, має сенс звернути увагу. Так, слід звернути увагу на спосіб кріплення петель до рами: необхідно, щоб якомога більшу кількість шурупів угвинчується в ту її частину, де проходить металевий підсилювач, інакше з часом фурнітура може просто відвалитися разом зі стулкою. Важливою деталлю є можливість регулювання в трьох площинах (по висоті, ширині і притиску стулки), а також діапазон і зручність виконання регулювань, призначених для корекції помилок, що виникають як під час складання, так і під час експлуатації вікна.

Непрямим показником надійності є і плавність ходу фурнітури. Додаткові зусилля, прикладені при жорсткому замиканні, йдуть лише на виконання руйнівної роботи, і так - день у день.

 

Для споживача важливим є і зовнішній вигляд відкритих частин фурнітури. Зазвичай відкриті металеві частини петель комплектуються декоративними пластиковими накладками. Іноді ці частини покриваються емаллю. Естетичний вигляд і колірний асортимент петель має велике значення для споживача. Так само як і розташування петель урівень із стулкою (усвідомлюєш при митті вікон), а також можливість вибору ручки, відповідної дизайну і кольору вікна.

Більшість представлених на українському ринку систем фурнітури виробляються в Західній Європі (Німеччині, Австрії), деякі виготовляються під ліцензійним наглядом в Польщі, Угорщині або Туреччині (але на устаткуванні бренду). Всі західноєвропейські системи хороші за якістю і приблизно однакові за ціною. Ряд виробників пропонує своїм клієнтам вікна, укомплектовані фурнітурою польського, турецького або (останнім часом!) Китайського виробництва. Це, безумовно, "економ-варіант". Перш ніж вибирати "дорогу" або "дешеву" фурнітуру, ми рекомендуємо прийняти до уваги, що ...

... вартість фурнітури складає 10-15% від вартості вікна. Виходячи з цього, нескладно підрахувати скільки (у відсотковому відношенні) складе економія від здешевлення фурнітури на всьому замовленні. Ну, а наскільки доцільне таке здешевлення - вирішуйте самі.

Система фурнітури Schuco VarioTec

Спеціально розроблена система фурнітури VarioTec, що поєднується з пластиковими елементами і перевірена

відповідно до директив IFT (Інститут віконних технологій, Institut für Fenstertechnik in Rosenheim), гарантує найвищу кач

єство, максимальну функціональність всіх елементів і встановлює нові стандарти в технології і дизайні.

Schuco VarioTec демонструє вдале поєднання переваг системи сталевої фурнітури з рігельштанговой конструкцією. В результаті розробок, що проводяться спільно з провідним виробником фурнітури, виник модульний принцип, що з'єднує переваги обох систем.

Переваги системи:

Елементи фурнітури Schuco VarioTec виконані з високоякісних матеріалів, що забезпечує високу стійкість до корозії.
Петлі можуть бути у виконанні Standart і Design. Отвори для кріплення петель висвердлюють по одному шаблону. Обидва варіанти регулюються по горизонталі і вертикалі. Максимальна вага стулки 130 кг, що дозволить встановити дану фурнітуру на стулки великого розміру або стулки зі спеціальними пакетами.
У стандартній комплектації передбачені два грибоподібних блокує, а також інтегрований фіксатор відкинутого положення, що гарантує високу базову надійність системи.
Перехідний куточок ножиць з прогресивною регулюванням натягу для більшої зручності обслуговування.
Рігельштанга «Coil» мінімізує кількість обрізків, вмонтовується легко і швидко, так як просто «замикається» в пазу. Вона повністю покриває паз для фурнітури і захищає його від забруднення.
Можливість установки різної кількості елементів замикання.
Оформлення заглушок, що оберігають від бруду, а також ущільнювача чорного або сріблястого кольору, що, додає всій системі привабливий зовнішній вигляд. Можливість виготовлення фірмового логотипу на оберігає заглушці.
Механізм замикання виконаний окремим елементом з блокуванням помилкового відкриття або без неї і підходить для всіх типів розмірів вікон, а також для звичайного кріплення ручки на двох гвинтах.
Опорна п'ята і елемент замикання відрізняються простотою і легкістю монтажу. Взломоустойчивиє блокатори із загартованої сталі відповідають максимальним вимогам безпеки.
Установка елемента для трехступенчатого мікрощілинного провітрювання з фіксацією кожного положення.
Встановлення на стулках великого розміру пріподнімателя роликового кочення.
Чотири класи взломоустойчивости, а також інтегрований захист від зняття петель підтверджені випробуваннями: SF I, SFII AhS-Standard (захист від зняття з петель), SF II AhS-Extra (захист від зняття з петель - клас взломоустойчивости WK 1), SF III ( клас взломоустойчивости WK 2).
Фурнітура легко встановлюється на арочних і косих вікнах, а також на конструкціях «Inside» і «PASK».
Елементи фурнітури Schuco VarioTec розроблені таким чином, що комплект фурнітури на вікна істотно зменшує номенклатуру складу.

Schuco VarioTec — це фурнітура високого класу, оригінальна комбінація зі сталі та пластику, окремі компоненти якої піддавалися серйозним випробуванням на зносостійкість в процесі експлуатації і з честю витримали їх, що підтверджено незалежними інститутами. З Schuco VarioTec віконні системи Corona, фурнітура та ручки представляють собою єдину узгоджену систему - і в такому вигляді вони пропонуються на ринку, демонструючи технічний та естетичний досконалість і різноманітність.

Антівзлом (корич., Бел)

Замір, доставка, монтаж

Виклик майстра безкоштовно

Характеристики

ВиробникОдесса
Країна виробництваУкраина
Изделиедругое
Материалметалл, пластик

Відгуки

Поки немає відгуків
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх